Zájazd do Moskvy

Popis:
Moskva patrí medzi najväčšie metropoly Európy. Symbolom Moskvy a vôbec celého Ruska je slávne Červené námestie. Kremeľ – symbol sily, moci a nedobytnosti cárskeho Ruska. Hradby z červených tehál, ktoré ukrývajú nádherné paláce, jedinečné chrámy vrátane hlavnej ruskej katedrály Nanebovzatia Panny Márie. Chrám Michaela Archanjela s hrobkami cárskych rodín, 200-tonový zvon Car Kolokol, Car Puška - delo, z ktorého sa nikdy nevystrelilo... Každý návštevník by mal určite navštíviť Treťjakovskú galériu. V roku 1856 začal Pavel Michajlovič Treťjakov zbierať umelecké diela vytvorené ruskými umelcami. To, čo začalo ako súkromná zbierka, je dnes považované za najväčšiu zbierku ruského umenia na svete.

Cena: od 335,00 € (orientačná, mení sa podľa programu a sezóny)

Termíny: celý rok 2014

Cena zahŕňa:
- 3x ubytovanie v hoteli ***
- raňajky formou švédskych stolov
- exkurzie vrátane vstupov
- služby profesionálneho sprievodcu v ruskom jazyku
- autobusový transfer podľa programu

Cena nezahŕňa:
- vlaková doprava tam aj späť - od 105,00 € (cena sa odvíja od miesta nástupu a počtu cestujúcich na trase Bratislava - Košice - Chop - Moskva - bez prestupu)
- cestovné víza - od 35,00 € (zabezpečí si každý sám)
- cestovanie po Moskve mestskou hromadnou dopravou a metrom
- komplexné cestovné poistenie (v prípade potreby, si zabezpečí každý sám)
- obed alebo večera – od 300 rubľov/osoba

Program:
1.-2.deň: Cesta vlakom trvá cca 35 hodín
3.deň:
10:00 – Príchod na vlakovú stanicu v Moskve. Následne počas autobusovej prehliadky mesta prejdete ulicami a námestiami Moskvy. Pred vašimi očami ožije história hlavného mesta Ruska. Navštívite Vorobjovy hory, most Bagration, uvidíte slávnu Lomonosovovu univerzitu, Poklonnú horu – hold obrancom vlasti. Exkurzia do kláštora Novodevičí. Jeden z najvýznamnejších architektonických súborov stredovekej Moskvy, ktorý bola založený v 1524 roku, návšteva Novodevičého cintorínu. Transfer do hotela. Rozmiestnenie na izby, nocľah. Trvanie exkurzie - cca 6 hodín
4.deň:
09:00 – Raňajky, po raňajkách stretnutie so sprievodcom v hotelovej hale 09:30 – Odchod na exkurzie (mestskou hromadnou dopravou).
10:30-12:00 – Pešia exkurzia. Cez Bránu Vzkriesenia prejdete na najstaršie námestie v Moskve – Červené námestie, vypočujete si zaujímavé príbehy o hradbách a vežiach Kremľa, Leninovom mauzóleu, Chráme Vasilia Blaženého, o kostole Panny Márie Kazanskej. Uvidíte pamätník Mininovi a Požarskému, „lobné miesto“, budovu jedného z najväčších obchodných domov GUM v Rusku s výkladom jeho histórie, poprechádzate sa po Manežnom námesti a Aleksandrijskom sade.
13:30 – Exkurzia do Kremľa s návštevou katedrály. Kremeľ – centrum ruskej štátnosti, sídlo cárov a biskupov Ruskej pravoslávnej cirkvi, nádherný palácový komplex, katedrály, Car Kolokol a Car Puška. Prehliadka Starého Arbatu – nezabudnuteľného kúta starobylej Moskvy. Je to kraľovstvo hudby, poézie a výtvarného umenia. Po týchto uliciach sa prechádzali Puškin, Jesenin, Tolstoj, či Pasternak. Počas prehliadky uvidíte legendárnu reštauráciu „Praha“, staré mestské domy, pamätník Okudžavovi, Vachtangovo divadlo. Nachádzajú sa tu tiež múzeá Maríny Cvetaevovej, múzeum M. Lermontova či byt – múzeum A. Puškina.
Trvanie exkurzie – cca 7 hodín. Transfer do hotela mestskou hromadnou dopravou.
5.deň: 
09:00 – raňajky, po raňajkách stretnutie so sprievodcom v hotelovej hale
09:30
– odchod na exkurzie (mestskou hromadnou dopravou)
10:30
– Pešia exkurzia. História ruských „mecenášov“, život a tvorba maliarov a básnikov v Moskve.
12:00-14:00
– Prehliadka Treťjakovskej galérie. Štátna Treťjakovská galéria je jedno z najväčších múzeí na svete. Jeho popularita je takmer legendárna. Stovky tisíc ľudí navštívia toto Národné múzeum v Rusku, aby videli najväčšiu zbierku ruského umenia.
16:00-17:30
– Exkurzia „Podzemné paláce Moskvy“. Dozviete sa zaujímavé informácie o stavbe moskovského metra, ktoré má teraz viac ako 150 staníc a je právom považované za jedno z najkrajších na svete.
Trvanie exkurzie – cca 7 hodín. Transfer do hotela mestskou hromadnou dopravou.
6.deň:
08:00 – raňajky, odubytovanie sa
10:00 – stretnutie so sprievodcom v hotelovej hale
10:30 – odchod na exkurzie (mestskou hromadnou dopravou)
11:30
– Exkurzia do Múzea kozmonautiky. Toto múzeum-memoriál - unikátna pamätihodnosť Moskvy. Nachádza v spodnej časti monumentálneho pamätníka, postaveného na počesť vypustenia prvej družice do kozmu. Múzeum starostlivo uchováva časti kozmickej techniky, osobné veci kozmonautov a konštruktérov, archivuje dokumenty, predmety numizmatiky, filatelistiky, pohľadnice, odznaky, diela výtvarného a úžitkového umenia. V špeciálnych odsekoch má interaktívne exponáty, trenažéry pre kozmonautov. V Múzeu je miniatúrne Centrum riadenia kozmických letov, kde si môžete pozrieť kozmickú stanicu v reálnom čase a komunikovať s posádkou, interaktívna kabína "Buran" a funkčná učebňa.
Transfer na vlakovú stanicu. Uloženie vecí do úschovne. Voľný čas. Trvanie exkurzie – cca 6 hodín.
7-8.deň: Cesta späť. Príchod na Slovensko.

Dôležité:
- je možné cestovať v skupine alebo individuálne
- je možné objednať si ďalšie exkurzie a vstupy o ktoré budete mať záujem
- pobyt je možné aj predĺžiť (horeuvedená cena je stanovená pre uvedený počet dní s uvedeným programom)

Drupal Theme by InterFace